powiat Aleksandrowski - Wiadomości powiat Lipnowski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

MANDATY ZA PALENIE ŚMIECI W PIECACH

Straż miejska walczy ze smogiem. Kolejny mandat za spalanie odpadów Strażnicy miejscy z „eko-patrolu” wręczyli kolejny mandat karny za popełnione wykroczenie, czyli pozbywanie się odpadów w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami.

 

Właściciel jednego z domów na osiedlu Michelin palił w piecu domowym starymi meblami, natomiast przy palenisku znajdowały się przygotowane do spalenia kolejne elementy starego umeblowania.

 

To strażnicy miejscy z „eko-patrolu” w trakcie realizowania zadań w rejonie osiedla Michelin, na ulicy Jana Pawła II stwierdzili wydobywający się z komina jednej z posesji dym, którego konsystencja i zapach wskazywały na to, że prawdopodobnie właściciel domu pozbywa się odpadów w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami. Strażnik z „eko-patrolu” wobec właściciela domu zastosował grzywnę w drodze mandatu karnego za popełnione wykroczenie.

 

Przypominamy, że tego rodzaju kontrole są przez Straż Miejską prowadzone także przy pomocy pojazdu specjalistycznego, który bada stan zanieczyszczenia powietrza w obrębie kontrolowanego obszaru. Kontrole są traktowane jako wiodący i priorytetowy kierunek działania jednostki w bieżącym roku.