powiat Lipnowski - Wiadomości

Ferie w DDK “ŻAK” dobiegły końca

erie zimowe z Dobrzyńskim Domem Kultury ,,ŻAK’’ i Biblioteką dobiegły końca. Drugi tydzień również był bardzo aktywny i pełen atrakcji. Dzieci ze wszystkich miejscowości na terenie naszej gminy miały do wyboru ogromną ilość różnorodnych zajęć.

W poniedziałek ponownie odwiedziła nas KLAUNOLADNIA – animacje dla dzieci. Były gry, kręcenie talerzykami, konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, skręcanie balonów a główną atrakcją było malowanie twarzy. To był bardzo intensywny i pełen zabaw dzień.

We wtorek mieliśmy przyjemność gościć Teatr EDU-ARTIS z Krakowa. Aktorzy przyjechali do nas z przedstawieniem ,,Przygody Czerwonego Kapturka’’, na które zaprosiliśmy również dzieci z Przedszkola ,,Kubusia Puchatka’’ oraz z Akademii Przedszkolaka z Dobrzynia nad Wisłą.

Dzieci mogły nie tylko oglądać przedstawienie, ale miały okazję aktywnie w nim uczestniczyć poprzez bezpośredni kontakt z bohaterami, rozmowę, zabawę i udział w narracji.

W środę odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne pod hasłem ,,Bezpieczne ferie’’, na które wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku zaprosiliśmy Pana Policjanta, który przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych.

Omówiliśmy z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym ale również poruszyliśmy temat bezpieczeństwa w domu, czyli o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pan Policjant przypomniał dzieciom o noszeniu odblasków.

W czwartek odbył się wyjazd do Multikina we Włocławku na film pt. ,, Pszczółka Maja – miodowe igrzyska’’ oraz do McDonalda, gdzie każde dziecko dostało zestaw Happy Meal. Wycieczka się udała, dzieci były zadowolone.

Piątek był ostatnim dniem naszych ferii – były gry planszowe, zabawy sportowe, rysowanie, śpiewanie na scenie. Na koniec zostały rozdane dyplomy za udział w feriach oraz drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniale spędzony czas i zapraszamy ponownie w wakacje.