powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Aleksandrowski - Wiadomości

Co się wydarzy kulturze?

12 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 Aleksandrowskie Spotkania z Pasją – Spotkanie Wielkanocne, podczas którego prezentowane będzie świąteczne rękodzieło (koronki, decoupage, rzeźba i in.) a także wielkanocne potrawy, które będzie można spróbować. Miejsce: salon wystaw Miejskiego Centrum Kultury. WSTĘP WOLNY.

13 kwietnia (sobota) w godz. 10.00-13.00 na wycieczkę do Dolinki Szwajcarskiej zaprasza Grupa Turystyczno-Krajoznawcza MCK. Wyjście spod Miejskiego Centrum Kultury.

26 kwietnia 1986 roku w reaktorze jądrowym bloku energetycznego nr 4 Czarnobylskiej elektrowni jądrowej doszło do katastrofy. W wyniku przegrzania reaktora wybuchł wodór, pożar oraz rozprzestrzeniły się substancje promieniotwórcze. Radioaktywna chmura zawędrowała nad całą Europę. Skutki tamtego wydarzenia odczuwalne są do dziś…

26 kwietnia (piątek) o godz. 17.30 drony, „miasto widmo”, rozmowa. Zapraszamy na niezwykły wieczór autorski. Będzie to spotkanie z Gabrielem Janiszewskim – twórcą dokumentu „Pripyat”, obrazu pokazującego „miasto widmo” na Ukrainie, które założono 4 lutego 1970 r. jako osiedle dla pracowników – w odległości ok. 4 km od czarnobylskiej elektrowni jądrowej. Film nakręcono z użyciem dronów i o nich będzie również mowa podczas tego spotkania. WSTĘP WOLNY.

27 kwietnia (sobota) od godz. 10.00 XXIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej „Wesoła Nutka” organizator: Hufiec ZHP Aleksandrów Kujawski im. Ziemi Kujawskiej, współorganizacja: Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Miejsce Aula Kolegium Kujawskiego XX. Sal. w Aleksandrowie Kujawskim.

30 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 – Wystawa fotografii Bartosza Krawczyka Instruktora Koła Fotograficznego MCK pt. „100 portretów na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Organizacja wydarzenia: Stowarzyszenie „Aleksandrowska Kultura”. Wystąpi Chór Lutnia Nova, rozdamy 100 flag Rzeczypospolitej Polskiej. Otworzymy wystawę fotografii. A to wszystko w salonie wystaw Miejskiego Centrum Kultury. WSTĘP WOLNY. Zadanie jest dofinansowane przez Powiat Aleksandrowski.

5 maja (niedziela) o godz. 15.00 VIII Turniej Mat-Kap – Miejsce plac przy MCK. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zapisy do udziału w turnieju kapslowym Przyjmujemy do 5 maja. Rozgrywki odbędą się na dwóch torach: piaskowym i asfaltowym.

10 maja (piątek) o godz. 17.00 – Otwarte spotkanie z Radosławem Sikorskim.

Po co nam Unia Europejska? Czy zagraża nam Rosja? Na ile możemy polegać na USA? Jak wrócić do wielkiej gry? Na takie m.in. pytania stara się odpowiedzieć Radosław Sikorski. Posiadając doświadczenie wykładowcy Harvardu, polityka, ministra obrony i spraw zagranicznych, proponuje sposoby przeciwstawienia się współczesnym zagrożeniom, które dostrzega w bieżącej polityce. O tym wszystkim będzie można posłuchać i porozmawiać podczas spotkania. WSTĘP WOLNY. Miejsce: salon taneczno – kinowy MCK.

11 maja (sobota) o godz.19.00 koncert wykonawcy o artystycznym pseudonimie MAŁPA. Miejsce: Sala im.Edwarda Stachury „STEDA” w zabytkowym dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim. Bilet wstępu 30 zł do nabycia w MCK oraz przed koncertem. Koncert odbywa się w ramach trasy BLUR promującej płytę Artysty o tym samym tytule.

12 maja (niedziela) o godz. 10.00 – wyjście spod MCK na wycieczkę pieszą do Łazieńca pn. „Torami w przeszłość” trasa ok. 10 km. powrót ok 14.00 – organizator Stowarzyszenie Aleksandrowska Kultura z pomocą Grupy Turystycznej MCK.

17 maja (piątek) o godz. 17.30 – „KONCERT WIOSENNY Gramy do kapelusza tylko polskie piosenki„. Wystąpi zespół „Kulturki ” z MCK. Przewidziano niespodzianki. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka publiczna na stroje i wyjazdy zespołu na konkursy przeglądy i festiwale. Organizator: Miejskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „Aleksandrowska Kultura”. Miejsce: salon taneczno – kinowy MCK.

19 maja (niedziela) o godz.8.00 wyjazd spod MCK na wycieczkę do Piły-Młyn (osada w Borach Tucholskich). Organizacja Grupa Turystyczno-Krajoznawcza MCK.

29 maja (środa) o godz. 17.00 – Wystawa Koła Plastycznego MCK – podsumowanie sezonu, prezentacja prac wykonanych przez uczestników w ramach zajęć. Miejsce: salon wystaw MCK. WSTĘP WOLNY.