Sobota 16 grudnia 2017 r., Imieniny obchodzą Albina, Zdzisław
Najnowsze wiadomości: Mistrzostwa Włocławka w szachach w ramach Liceliady. JASEŁKA I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W SZKOLE PODST. W SZPETALU GÓRNYM BUDŻET NA 2018 ROK W POWIECIE LIPNOWSKIM JEDNOGŁOŚNIE UCHWALONY WIGILIA SENIORÓW W SZPETALU GÓRNYM Spotkanie wigilijne w ZS w Kowalu Opłatek dla dziennikarzy w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu LIGA SIATKARSKA Old-boy XII Mikołajkowe Zawody w Pływaniu - Bydgoszcz 2017 POSZUKIWACZE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Kujawsko-Pomorskie to królestwo choinki!
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Zakończono budowę 2 budynków mieszkalnych Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.
Wiadomości

Zakończono budowę 2 budynków mieszkalnych Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.
22 września 2017 r. 10:09

Zakończono budowę 2 budynków mieszkalnych Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.

Powiat Włocławski na realizacje powyższego zadania otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Projekt dotyczył budowy dwóch budynków które nie tylko są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale również zostały w całości doposażone w sprzęty konieczne dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania obiektów tego typu oraz zapewnienia lepszych, bardziej domowych warunków życia dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej. Teren wokół budynków został zagospodarowany umieszczono obiekty małej architektury, urządzenia siłowni na wolnym powietrzu, grill, ławeczki, wybudowano boisko itp.

Konieczność realizacji inwestycji wynika m.in. z wymogu dostosowania obecnie funkcjonujących placówek opiekuńczo - wychowawczych do przepisów prawa, w szczególności w zakresie standardu opieki w placówkach poprzez zmniejszenie ilości miejsc do 14 wychowanków.

Tego rodzaju domy dla dzieci od ubiegłego roku działają w Powiecie włocławskim w Brzeziu – to była pierwsza zakończona inwestycja, zrealizowana w ramach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020. Za jej realizację powiat włocławski został wyróżniony Nagrodą Marszałka 2017.

W chwili obecnie trwa procedura odbiorowa przez odpowiednie służby aby dzieci mogły się wprowadzić już w miesiącu październik br.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony