Wtorek 20 marca 2018 r., Imieniny obchodzą Aleksandra, Klaudia, Anatol
Najnowsze wiadomości: MZOZ zaprasza na terapię Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności we Włocławku Trwają Dni Otwarte ECDL Szkoły świętują setną rocznicę odzyskania niepodległości. Publikujemy galerie z wydarzeń Włocławskie Spotkania Skrzypcowe w Programie "Niepodległa" Ministerstwa Kultury W kwietniu we Włocławku odbędzie się ogólnopolska, branżowa konferencja W okresie świątecznym będzie kursowała linia P W sobotę i niedzielę zapraszamy na Włocławski Jarmark Wielkanocny Interpelacja Wojciecha Jaranowskiego do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Remont kanalizacji sanitarnej przy ul. Łęgskiej 45 we Włocławku
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Zakończono budowę 2 budynków mieszkalnych Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.
Wiadomości

Zakończono budowę 2 budynków mieszkalnych Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.
22 września 2017 r. 10:09

Zakończono budowę 2 budynków mieszkalnych Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.

Powiat Włocławski na realizacje powyższego zadania otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Projekt dotyczył budowy dwóch budynków które nie tylko są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale również zostały w całości doposażone w sprzęty konieczne dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania obiektów tego typu oraz zapewnienia lepszych, bardziej domowych warunków życia dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej. Teren wokół budynków został zagospodarowany umieszczono obiekty małej architektury, urządzenia siłowni na wolnym powietrzu, grill, ławeczki, wybudowano boisko itp.

Konieczność realizacji inwestycji wynika m.in. z wymogu dostosowania obecnie funkcjonujących placówek opiekuńczo - wychowawczych do przepisów prawa, w szczególności w zakresie standardu opieki w placówkach poprzez zmniejszenie ilości miejsc do 14 wychowanków.

Tego rodzaju domy dla dzieci od ubiegłego roku działają w Powiecie włocławskim w Brzeziu – to była pierwsza zakończona inwestycja, zrealizowana w ramach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020. Za jej realizację powiat włocławski został wyróżniony Nagrodą Marszałka 2017.

W chwili obecnie trwa procedura odbiorowa przez odpowiednie służby aby dzieci mogły się wprowadzić już w miesiącu październik br.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony