Czwartek 23 listopada 2017 r., Imieniny obchodzą Adela, Felicyta, Klemens
Najnowsze wiadomości: GRAMY DLA KRYSTIANA -KONCERT CHARYTATYWNY W LUBIENIU KUJ. Bp Wiesław Śmigiel nowym biskupem toruńskim Uwaga kierowcy! - Utrudnienia w ruchu II Chodecki Bieg Charytatywny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na kolejną „białą sobotę” w MZOZ Utrudnienia w ruchu w pozostałych częściach miasta Lekkoatletyka dla każdego RPO na nowoczesne szkolnictwo zawodowe Konkurs na plakat Niepodległej „Betlejem polskie” – wystawa w teatrze
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Szanujmy środowisko. W weekend obędzie się wielka społeczna akcja
Wiadomości

Szanujmy środowisko. W weekend obędzie się wielka społeczna akcja
14 września 2017 r. 06:34

Szanujmy środowisko. W weekend obędzie się wielka społeczna akcja

W dniach 15-16-17 września 2017 odbędzie się wielka społeczna akcja na rzecz poszanowania środowiska.

Fundacja Nasza Ziemia i partnerzy Akcji zwracają w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ).

Finał społecznej akcji na rzecz poszanowania środowiska odbędzie się w Warszawie i okolicach.

Warto przypomnieć, że akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2017” realizowana jest według nowej formuły i polega na zbieraniu surowców wtórnych z podziałem na makulaturę, plastiki (zakrętki, opakowania plastikowe) i opakowania szklane.

We włocławskich przedszkolach i szkołach akcja potrwa do 28 września włącznie.

Dnia 29 września, od 10.00 do 12.00 w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się impreza artystyczna połączona z podsumowaniem wyników akcji „Sprzątanie Świata” we Włocławku. Podczas imprezy pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przeprowadzą konkursy związane z ekologią dla przedszkolaków i uczniów szkół. Swoje stoiska wystawowe i promocyjne zaprezentują tego dnia spółki miejskie.

Więcej informacji na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/6357/nowa-formula-akcji-sprzatanie-swiata-zaczyna-sie-dzis-i-potrwa-prawie-do-konca-wrzesnia

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony