Wtorek 20 marca 2018 r., Imieniny obchodzą Aleksandra, Klaudia, Anatol
Najnowsze wiadomości: MZOZ zaprasza na terapię Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności we Włocławku Trwają Dni Otwarte ECDL Szkoły świętują setną rocznicę odzyskania niepodległości. Publikujemy galerie z wydarzeń Włocławskie Spotkania Skrzypcowe w Programie "Niepodległa" Ministerstwa Kultury W kwietniu we Włocławku odbędzie się ogólnopolska, branżowa konferencja W okresie świątecznym będzie kursowała linia P W sobotę i niedzielę zapraszamy na Włocławski Jarmark Wielkanocny Interpelacja Wojciecha Jaranowskiego do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Remont kanalizacji sanitarnej przy ul. Łęgskiej 45 we Włocławku
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Święto turystyki w województwie
Wiadomości

Święto turystyki w województwie
27 października 2016 r. 08:44

Święto turystyki w województwie

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z II Regionalnym Forum Turystyki odbędą się dziś (27 października) w Toruniu. Podczas spotkania uhonorujemy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Odkrywca”. Będziemy też obchodzić jubileusz 10-lecia Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

 

 

Obchody Światowego Dnia Turystyki to okazja do podsumowania i nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz rozwoju krajoznawstwa i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu, pod honorowym patronatem prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – Wojciecha Fedyka. Obchody organizują Urząd Marszałkowski, Miasto Toruń, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Sejmik Prezesów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Rozmowy o turystyce

W Kujawsko-Pomorskiem samorządy i lokalne organizacje turystyczne corocznie przeznaczają 5 milionów złotych na finansowanie działań związanych z rozwojem turystyki. Prawie setka pracowników urzędów, informacji turystycznych i organizacji pozarządowych zajmuje się promowaniem oferty turystycznej swoich małych ojczyzn.

 

II Regionalne Forum Turystyki, które poprzedzi uroczystą galę z okazji Światowego Dnia Turystyki to wydarzenie podsumowujące 9 lokalnych forów turystyki, które odbyły się w regionie, okazja do dyskusji na temat istotnych zmian zachodzących w regionalnej turystyce oraz czas na sprecyzowanie priorytetów na przyszły rok. Podczas panelu dyskusyjnego rozmawiać będziemy o nowym modelu współpracy w turystyce oraz dobrych praktykach związanych z sieciowym produktem turystycznym.

 

„Odkrywca 2016”

W tym roku po raz dziewiąty zostaną uhonorowani laureaci marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”, którego celem jest nagrodzenie pracy osób, zespołów, instytucji, samorządów, stowarzyszeń, związków, podmiotów branży turystycznej oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa kujawsko-pomorskiego w kraju i zagranicą oraz rozwoju gospodarki turystycznej w regionie. W tym roku o tytuł „Odkrywcy 2016” ubiegało się 40 kandydatów z całego regionu. Wyróżnienia zostały przyznane przez zarząd województwa. Laureatów poznamy podczas gali.

 

Lista nominowanych http://kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20161027_swieto/Odkrywca_nominowani.pdf

 

Najlepszy Produkt Turystyczny

W czasie gali nastąpi wręczenie certyfikatów i statuetek laureatom tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”, który odbywa się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. W roku 2016 w etapie regionalnym rywalizacji Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła 3 laureatów, którzy otrzymają automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego. Ponadto Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przyznała nominację do Złotego Certyfikatu. Wręczona zostanie też Nagroda Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej „Konstelacja 2016”. Laureatów poznamy podczas gali.

 

Nagrody i wyróżnienia

Podczas uroczystości zostaną wręczone Srebrny Krzyż Zasługi za działalność turystyczną Edmundowi Bińkowskiemu - Członkowi Klubu Turystyki Motorowej ,,Carter'' z Oddziału PTTK Świecie oraz przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odznaki honorowe „Za Zasługi dla Turystyki” (lista http://kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20161027_swieto/Odznaki_za_zaslugi_dla_turystyki.pdf ). Zgłoszenia kandydatów zostały przesłane do ministerstwa na wniosek marszałka województwa za rekomendacją Sejmiku Prezesów Oddziałów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz zarządu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Odznaki są przyznawane za całokształt pracy w turystyce.

 

Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis” otrzyma oddział PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy z okazji jubileuszu 40-lecia działalności. Dyplom jubileuszowy z okazji 70-lecia działalności odbiorą przedstawiciele Klubu Turystów Wodnych w Chełmnie.

 

10 lat Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej

Podczas spotkania będziemy też obchodzić jubileusz 10-lecia powstania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Stowarzyszenie zrzesza i integruje samorządy terytorialne, lokalne organizacje turystyczne oraz inne podmioty działające na rzecz rozwoju turystyki w regionie. Skupia 53 członków, którzy realizują wspólnie kampanie i akcje promujące turystykę wśród mieszkańców regionu i turystów.

 

Efekty współpracy to między innymi 5 edycji kampanii „Kujawsko-pomorski paszport turystyczny”, środowiskowe lokalne fora turystyki organizowane w różnych częściach regionu, a także kampania „Kujawsko-pomorskie konstelacje dobrych miejsc”, która odzwierciedla najważniejsze zadania dla kujawsko-pomorskiej branży turystycznej na najbliższe lata - budowanie sieci wzajemnych powiązań oraz przygotowywanie opartych na partnerstwie sieciowych produktów turystycznych.

 

Podczas uroczystości zostaną również wręczone certyfikaty dla nowych członków Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej:

 

  • Powiat Nakielski,
  • Lokalna Organizacja Turystyczna PAŁUKI,
  • Fundacja Tomasza Curyło "Ocalony Świat" (Kowalewo Pomorskie).powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony