Niedziela 25 lutego 2018 r., Imieniny obchodzą Wiktor, Cezary, Zygfryd
Najnowsze wiadomości: Przypomnienie o godzinach pracy Urzędu Miasta Włocławek We Włocławku trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Poznaj region z przewodnikiem „Poznaj swój region z Przewodnikiem”. W sobotę zwiedzanie Włocławka Urząd Miasta przyjmuje uwagi do procedury Budżetu Obywatelskiego. Teatralna „Śpiąca królewna” Chór „Canto” i warsztaty z wybitną specjalistką Feryjny weekend z Wzorcownią Matematyczne mrówki i planszówkowa nocka w Taktyku W cieniu mistrza Bułata
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Smoki - nie tylko dla dzieci - we włocławskim teatrze
Kultura

Smoki - nie tylko dla dzieci - we włocławskim teatrze
23 lutego 2015 r. 13:44

Smoki - nie tylko dla dzieci -  we włocławskim teatrze

 Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na barwne, widowiskowe przedstawienie dla całych rodzin w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych pt: „Czego nie wiecie o smokach”.

Spektakl, który na włocławskiej scenie teatralnej zaprezentuje Teatr Rozrywki „Trójkąt” z Zielonej Góry, został zainspirowany książką słynnego psychologa Marshalla B. Rosenberga "Porozumienie bez przemocy" i opowiada o przygodach głównej bohaterki – Lu, która rozgniewana na swoich kolegów wyprawia się przez magiczny portal do krainy smoków, z zamiarem ich zabijania i w ten sposób odreagowania spotykających ją przykrych sytuacji. Z upływem czasu i wraz z kolejnymi napotkanymi smokami, Lu przekonuje się, że przemoc jest bezsensowna i niczym nie uzasadniona, a komunikacja z innymi ludźmi powinna być oparta na rozpoznaniu własnych emocji. Poważny temat został jednak w tym przedstawieniu potraktowany z dużym poczuciem humoru i lekkością.

Spektakl został zrealizowany w konwencji ulicznego teatru, ze średniowieczną stylistyką kostiumów i muzyki nagranej z wykorzystaniem średniowiecznych instrumentów oraz dużymi, barwnymi formami animowanych smoków, atrakcyjnymi pod względem wizualnym i konstrukcyjnym. Zawiera także elementy interakcji z publicznością. 

"Czego nie wiecie o smokach"  w teatrze można będzie zobaczyć  15 marca 2015 r. o  godz. 11.00.

Scenariusz i reżyseria: Beata Beling.   Grają: Beata Beling, Artur Beling, Mariusz Wasiewski, Ludwik Schiller.

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz.: 10.00 – 18.00,  tel.: 54 231 47 66.

(mo)powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony