Piątek 22 września 2017 r., Imieniny obchodzą Tomasz, Maurycy
Najnowsze wiadomości: Kolejny budynek mieszkalny został wyremontowany Korepetycje z matematyki we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Dzień otwarty we Włocławskiej Kolekcji Miar i Wag Dotacje na założenie działalności gospodarczej „Zaplanuj swoje miasto”. Cykl spotkań z mieszkańcami Twórcy ludowi w Żninie W piątek autobusem pojedziemy bez biletu Oryginalne i nietuzinkowe. Takie są nowe „Włocławki” IV Włocławski targ z darami lata  Projekt „Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie”
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Sanepid informuje o dyżurach grzyboznawcy
Wiadomości

Sanepid informuje o dyżurach grzyboznawcy
12 września 2017 r. 06:32

Sanepid informuje o dyżurach grzyboznawcy

Zbieranie grzybów jest bardzo popularne, pobyt w lesie jest także bardzo dobrą formą aktywnego wypoczynku.

Jednak w naszych lasach rośnie wiele gatunków grzybów o różnej toksyczności, wśród nich występują trujące, jadalne i niejadalne. Szczególnie niebezpieczne są grzyby trujące, które mogą stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych.

W związku z tym Sanepid uczula, aby zbierać tylko te grzyby, które dobrze znamy. Można również skorzystać z wiedzy specjalisty – grzyboznawcy. Grzyboznawca udziela porad w budynku Sanepidu przy ul. Kilińskiego 16 w pokoju nr 15, klasyfikator grzybów - w pokoju nr 20 w godzinach 7:30-11:00. W przypadku potrzeby konsultacji w godzinach późniejszych, należy umawiać się telefonicznie tel. (54) 411-68-33.

Informacja jest opublikowana: http://www.pssewloclawek.pl/powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony