Czwartek 23 listopada 2017 r., Imieniny obchodzą Adela, Felicyta, Klemens
Najnowsze wiadomości: GRAMY DLA KRYSTIANA -KONCERT CHARYTATYWNY W LUBIENIU KUJ. Bp Wiesław Śmigiel nowym biskupem toruńskim Uwaga kierowcy! - Utrudnienia w ruchu II Chodecki Bieg Charytatywny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na kolejną „białą sobotę” w MZOZ Utrudnienia w ruchu w pozostałych częściach miasta Lekkoatletyka dla każdego RPO na nowoczesne szkolnictwo zawodowe Konkurs na plakat Niepodległej „Betlejem polskie” – wystawa w teatrze
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Sanepid informuje o dyżurach grzyboznawcy
Wiadomości

Sanepid informuje o dyżurach grzyboznawcy
12 września 2017 r. 06:32

Sanepid informuje o dyżurach grzyboznawcy

Zbieranie grzybów jest bardzo popularne, pobyt w lesie jest także bardzo dobrą formą aktywnego wypoczynku.

Jednak w naszych lasach rośnie wiele gatunków grzybów o różnej toksyczności, wśród nich występują trujące, jadalne i niejadalne. Szczególnie niebezpieczne są grzyby trujące, które mogą stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych.

W związku z tym Sanepid uczula, aby zbierać tylko te grzyby, które dobrze znamy. Można również skorzystać z wiedzy specjalisty – grzyboznawcy. Grzyboznawca udziela porad w budynku Sanepidu przy ul. Kilińskiego 16 w pokoju nr 15, klasyfikator grzybów - w pokoju nr 20 w godzinach 7:30-11:00. W przypadku potrzeby konsultacji w godzinach późniejszych, należy umawiać się telefonicznie tel. (54) 411-68-33.

Informacja jest opublikowana: http://www.pssewloclawek.pl/powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony