Wtorek 27 czerwca 2017 r., Imieniny obchodzą Cyryl, Maryla, Władysław
Najnowsze wiadomości: Policjantka z Włocławka dwa razy zdobyła złoto Projekt Włocławek Mówi Przemocy STOP Modernizacja i wymiana sieci wodociągowych - Ul. Grodzka XII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy Turniej tenisowy o puchar Prezydenta Włocławka, trwają zapisy W wakacje jeszcze o szkolnych sukcesach Wysoka frekwencja na meczach UEFA EURO U21 w Polsce. Stadiony odwiedziło ponad 200 tysięcy kibiców . Wspólne działania policjantów z Radziejowa i Inowrocławia Wyniki XIX Turnieju "Włocławskiego Klubu Szachowego 1938" Ruszają spacerki z przewodnikiem, jako pierwszy – szlak obiektów zabytkowych
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Przed nami Maraton Marzycielskiej Poczty we Włocławku!
Wiadomości

Przed nami Maraton Marzycielskiej Poczty we Włocławku!
17 czerwca 2017 r. 06:51

Przed nami Maraton Marzycielskiej Poczty we Włocławku!

Już w najbliższy poniedziałek 19.06 br. w Klubie ,,Zazamcze" przy ul. Toruńskiej 87 odbędzie się wielka akcja z myślą o najmłodszych. Tegoroczny maraton obejmie pisanie listów tudzież kartek do 18 chorych dzieci. Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek już po raz kolejny organizuje Maraton Pisania Listów pt.: „Marzycielska Poczta we Włocławku”.

 


Uroczyste rozpoczęcie Maratonu we Włocławku pod honorowym patronatem prezydenta miasta Włocławek dr Marka Wojtkowskiego odbędzie się o godzinie 10:00, zaś sam maraton potrwa do godziny 15:00.

W programie:

★ Prezentacja dzieci, do których będziemy pisać listy
★ Dyskusja na temat wspierania dzieci w trudnych chwilach
Gość specjalny: Dyrektor Fundacji ,,Samotna Mama" we Włocławku
★ Występy wokalne

Warto podkreślić, że uczestnicy maratonu nie muszą mieć ze sobą nic prócz szczerych chęci i chwili wolnego czasu.

Organizatorzy zapewniają wszelkie niezbędne materiały do pisania listów (kartki, długopisy, wskazówki, opisy, a także adresy dzieci).


Jest to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentujemy profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Wystartowała ona 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem.

Listy zostaną wysłane również przez Młodzieżową Radę Miasta Włocławek bez względu na to do kogo zostaną one napisane.

Warto zaznaczyć, że fundacja Marzycielskiej Poczty została objęta Honorowym Patronatem Ministra Edukacji oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

,,Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszymy, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.
Wiele dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu."powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony