Czwartek 23 listopada 2017 r., Imieniny obchodzą Adela, Felicyta, Klemens
Najnowsze wiadomości: GRAMY DLA KRYSTIANA -KONCERT CHARYTATYWNY W LUBIENIU KUJ. Bp Wiesław Śmigiel nowym biskupem toruńskim Uwaga kierowcy! - Utrudnienia w ruchu II Chodecki Bieg Charytatywny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na kolejną „białą sobotę” w MZOZ Utrudnienia w ruchu w pozostałych częściach miasta Lekkoatletyka dla każdego RPO na nowoczesne szkolnictwo zawodowe Konkurs na plakat Niepodległej „Betlejem polskie” – wystawa w teatrze
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie
Wiadomości

Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie
12 września 2017 r. 06:31

Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie

Dnia 13 września w siedzibie Sekcji Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego MOPR przy ul. Żytniej 58 ruszy kolejna edycja programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie.

Zajęcia będą prowadzone według programu: „Bez przemocy. Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie”. W programie wykorzystano założenia modelu społeczno- kulturowego, gdzie przemoc postrzegana jest jako narzędzie do utrzymania władzy i kontroli; zastosowano w nim również procedury behawioralno - poznawcze w celu zmiany zachowań i postaw uczestników.

Głównym założeniem programu jest zaprzestanie używania przemocy przez sprawcę. Biorąc udział w programie ma on m.in. możliwość uświadomienia, czym jest przemoc i jakie są jej rodzaje, rozpoznawania własnych sygnałów ostrzegawczych zwiastujących użycie przemocy, zmiany dotychczasowych zachowań i nabycia nowych umiejętności interpersonalnych,

Program realizowany będzie w wymiarze 60 godzin obejmujących sesje indywidualne i grupowe. Zajęcia prowadzone będą przez parę certyfikowanych trenerów (mężczyznę i kobietę), tak, aby uczestnicy mogli modelować prawidłowe postawy wobec kobiet i obserwować bezpośrednio współpracę obojga płci – bez stosowania przemocy.

Zajęcia zakończą się w grudniu.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony