Czwartek 23 listopada 2017 r., Imieniny obchodzą Adela, Felicyta, Klemens
Najnowsze wiadomości: GRAMY DLA KRYSTIANA -KONCERT CHARYTATYWNY W LUBIENIU KUJ. Bp Wiesław Śmigiel nowym biskupem toruńskim Uwaga kierowcy! - Utrudnienia w ruchu II Chodecki Bieg Charytatywny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na kolejną „białą sobotę” w MZOZ Utrudnienia w ruchu w pozostałych częściach miasta Lekkoatletyka dla każdego RPO na nowoczesne szkolnictwo zawodowe Konkurs na plakat Niepodległej „Betlejem polskie” – wystawa w teatrze
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów
Wiadomości

Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów
18 czerwca 2015 r. 18:14

Otwarcie Farmy Wiatrowej w gminie Radziejów

Siła wiatru - Radziejów.

18 czerwca na terenie gminy Radziejów  EDP Renewables otworzył uroczyście farmę wiatrową składającą się z 12 nowoczesnych turbin o całkowitej mocy 18 MW.

W uroczystości uruchomienia nowej farmy wiatrowej wzięli udział : Sławomir Staniszewski - wicestarosta radziejowski, Marek Szuszman - wójt Gminy Radziejów, oraz Spyros Martinis, Business Development Director EDPR.

Inwestycja  w farmy wiatrowe niesie ze sobą niezaprzeczalne korzyści ekologiczne jak również społeczne i gospodarcze.

Największą korzyścią dla gminy Radziejów, w której stoją turbiny wiatrowe są wpływy do budżetu z tytułu podatku od inwestycji, pomoc młodzieży poprzez zwiększanie nakładów na stypendia itp. Stałe korzyści finansowe uzyskają również  mieszkańcy gminy z tytułu dzierżawy gruntów .

W ramach wsparcia lokalnej społeczności inwestor angażuje dodatkowe środki finansowe na organizowanie i wspieranie działań związanych z edukacją i kulturą, a także sportem skierowanych do mieszkańców.

 powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony