Wtorek 20 marca 2018 r., Imieniny obchodzą Aleksandra, Klaudia, Anatol
Najnowsze wiadomości: MZOZ zaprasza na terapię Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności we Włocławku Trwają Dni Otwarte ECDL Szkoły świętują setną rocznicę odzyskania niepodległości. Publikujemy galerie z wydarzeń Włocławskie Spotkania Skrzypcowe w Programie "Niepodległa" Ministerstwa Kultury W kwietniu we Włocławku odbędzie się ogólnopolska, branżowa konferencja W okresie świątecznym będzie kursowała linia P W sobotę i niedzielę zapraszamy na Włocławski Jarmark Wielkanocny Interpelacja Wojciecha Jaranowskiego do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Remont kanalizacji sanitarnej przy ul. Łęgskiej 45 we Włocławku
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!!!
Wiadomości

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!!!
6 lipca 2016 r. 09:17

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!!!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Może być on niebezpieczny. Zagrożonych jest osiem województw. Na północy kraju wystąpią także intensywne opady.

 

Na terenie województwa zachodniopomorskiego alert obowiązuje od godz. 3 w nocy do środy do godz. 20. W tym czasie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, a w powiatach nadmorskich do 90 km/h. Najsilniejsze porywy wystąpią pomiędzy godziną 11 a 17. W strefie brzegowej prognozowane są burze z porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu, a lokalnie także gradu. Powieje z siłą do 8 stopni w skali Beauforta. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 23.

W województwie pomorskim ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje od środy od godz. 8 do północy. W tym regionie powieje ze średnią prędkością od 45 do 60 km/h, możliwe są jednak porywy do 90 km/h. Wiatr będzie najsilniejszy po południu i wieczorem. W strefie brzegowej prognozowane są burze z porywami wiatru do 7 stopni, a chwilami nawet 8-9 stopni w skali Beauforta. Alert obowiązuje do godz. 21.

W województwie lubuskim i wielkopolskim synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o prędkości od 30 do 45 km/h, z porywami od 75 do 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 4 w nocy do środy do godz. 20.

W województwie mazowieckim prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, z porywami od 75 do 90 km/h. Najsilniejsze porywy będą występować po południu i wieczorem. Ostrzeżenie obowiązuje od środy od godz. 10 do godz. 2 w nocy.

W województwie dolnośląskim powieje z zachodu. Wiatr osiągnie prędkość od 30 km/h do 40 km/h. W porywach będzie wiało do 75 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, w godzinach od 10 do 17.

 

Co oznacza ostrzeżenie

Alert pierwszego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony