Piątek 22 września 2017 r., Imieniny obchodzą Tomasz, Maurycy
Najnowsze wiadomości: Kolejny budynek mieszkalny został wyremontowany Korepetycje z matematyki we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Dzień otwarty we Włocławskiej Kolekcji Miar i Wag Dotacje na założenie działalności gospodarczej „Zaplanuj swoje miasto”. Cykl spotkań z mieszkańcami Twórcy ludowi w Żninie W piątek autobusem pojedziemy bez biletu Oryginalne i nietuzinkowe. Takie są nowe „Włocławki” IV Włocławski targ z darami lata  Projekt „Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie”
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Na dożynkach w Bobrownikach bawił się cały powiat lipnowski!
Kultura

Na dożynkach w Bobrownikach bawił się cały powiat lipnowski!
31 sierpnia 2015 r. 14:59

Na dożynkach w Bobrownikach bawił się cały powiat lipnowski!

Powiat Lipnowski uczcił 29 sierpnia w Bobrownikach rolniczy trud na Dożynkach Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych. Bryczka ciągnięta przez dwa siwe konie przywiozła na plac u stóp zamku gospodarzy dożynek: ks. biskupa Wiesława Meringa, starostę Krzysztofa Baranowskiego oraz Jarosława Poliwko - wójta gminy Bobrowniki. Starostowie dożynek: Katarzyna Małkiewicz z Suradowa oraz Błażej Kopczyński z Bobrownickiego Pola, kroczyli w Korowodzie niosąc bochny chleba, upieczonego z tegorocznych zbóż.

Mieszkańcy gminy Bobrowniki i całego powiatu uczestniczyli w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem samego ordynariusza diecezji włocławskiej, księdza biskupa Wiesława A. Meringa. Wśród uczestników mszy było wielu gości - posłowie, radni Sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, właściciele najprężniejszych firm w regionie. W dożynkowym korowodzie można było zauważyć przedstawicieli miast i gmin nie tylko z powiatu lipnowskiego, ale z całej diecezji włocławskiej. Szli reprezentanci różnych zawodów - żołnierzy. policjantów, myśliwych, leśników, strażaków i harcerzy oraz reprezentantów miast i gmin nie tylko z powiatu lipnowskiego, ale w terenu całej włocławskiej diecezji.

Scena należała do tych, którzy podczas dożynek są najważniejsi: rolników. Zwycięzcom konkursów na najpiękniejsze wieńce dożynkowe w diecezji i w powiecie, najlepszym rolnikom w powiecie i w gminie Bobrowniki nagrody wręczał sam biskup Wiesław A. Mering, wspierany przez starostę Krzysztofa Baranowskiego oraz wójta Jarosława Poliwko. Goście raczyli się specjałami, przygotowanymi przez lipnowskiego koła gospodyń wiejskich, chłodzili zimnym piwem, siadając na przygotowanych, zadaszonych ławach, chroniących przez piekącym słońcem. Później scena należała do artystów. Trudno wyobrazić sobie tak wielką uroczystość bez Orkiestry Reprezentacyjnej Powiatu Lipnowskiego pod batutą Mirosław Bytnera. Występowali też inni lokalni artyści, zaś gwiazdą wieczoru był zespół "Dystans"...

(mo)powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony