Wtorek 20 lutego 2018 r., Imieniny obchodzą Leon, Ludmiła, Eustachy
Najnowsze wiadomości: W Teatrze – Dzień Kobiet i… Mężczyzn! Święto przewodników Znamy Mistrzów Aeroklubu Włocławskiego kategorii Modeli Szybowców Halowych F1N 2018! Miłosne piosenki popłynęły ze sceny DDK „ŻAK”. Włocławska biblioteka ogłosiła X edycję konkursu poetyckiego im. Zdzisława Arentowicza „Poznaj swój region z przewodnikiem” – we Włocławku zwiedzimy muzealne zbiory Strażnicy miejscy się szkolą Ferie z Junakiem Powstaje Gminny Program Rewitalizacji Move on Włocławek – akcja Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017
Kultura

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017
16 października 2017 r. 12:07

W ramach akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych, w Bibliotece Pedagogicznej przygotowano liczne wydarzenia.

 

W październiku w ramach obchodów organizowane są m.in.: spotkania nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia, otwarte zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem robotów Dash i Dot, bookcrossing – czyli akcja polegająca na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

 

17 października o godzinie 14.15, w ramach dyskusyjnego klubu „Po lekcjach. Nowomiejska 15A” uczestnicy podejmą dyskusję na temat: „Jak czytać, żeby czytać – czy żyjemy w czasach kryzysu czytelnictwa?”

Więcej na ten temat: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1743:midzynarodowy-miesic-bibliotek-szkolnych-2017&catid=39:aktualnocipowrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony