Piątek 24 listopada 2017 r., Imieniny obchodzą Flora, Jan, Roman
Najnowsze wiadomości: GRAMY DLA KRYSTIANA -KONCERT CHARYTATYWNY W LUBIENIU KUJ. Bp Wiesław Śmigiel nowym biskupem toruńskim Uwaga kierowcy! - Utrudnienia w ruchu II Chodecki Bieg Charytatywny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na kolejną „białą sobotę” w MZOZ Utrudnienia w ruchu w pozostałych częściach miasta Lekkoatletyka dla każdego RPO na nowoczesne szkolnictwo zawodowe Konkurs na plakat Niepodległej „Betlejem polskie” – wystawa w teatrze
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017
Kultura

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017
16 października 2017 r. 12:07

W ramach akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych, w Bibliotece Pedagogicznej przygotowano liczne wydarzenia.

 

W październiku w ramach obchodów organizowane są m.in.: spotkania nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia, otwarte zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem robotów Dash i Dot, bookcrossing – czyli akcja polegająca na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

 

17 października o godzinie 14.15, w ramach dyskusyjnego klubu „Po lekcjach. Nowomiejska 15A” uczestnicy podejmą dyskusję na temat: „Jak czytać, żeby czytać – czy żyjemy w czasach kryzysu czytelnictwa?”

Więcej na ten temat: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1743:midzynarodowy-miesic-bibliotek-szkolnych-2017&catid=39:aktualnocipowrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony