Sobota 16 grudnia 2017 r., Imieniny obchodzą Albina, Zdzisław
Najnowsze wiadomości: Mistrzostwa Włocławka w szachach w ramach Liceliady. JASEŁKA I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W SZKOLE PODST. W SZPETALU GÓRNYM BUDŻET NA 2018 ROK W POWIECIE LIPNOWSKIM JEDNOGŁOŚNIE UCHWALONY WIGILIA SENIORÓW W SZPETALU GÓRNYM Spotkanie wigilijne w ZS w Kowalu Opłatek dla dziennikarzy w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu LIGA SIATKARSKA Old-boy XII Mikołajkowe Zawody w Pływaniu - Bydgoszcz 2017 POSZUKIWACZE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Kujawsko-Pomorskie to królestwo choinki!
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Dzień otwarty we Włocławskiej Kolekcji Miar i Wag
Kultura

Dzień otwarty we Włocławskiej Kolekcji Miar i Wag
20 września 2017 r. 08:00

Dzień otwarty we Włocławskiej Kolekcji Miar i Wag

Nie lada gratkę na 23 września zapowiada Centrum Kultury Browar B. Tego dnia w godzinach od 14.00 do 18.00 będzie można bezpłatne zwiedzać Włocławską Kolekcję Miar i Wag. Ekspozycja znajduje się w siedzibie Browaru B. przy ul. Łęgskiej 28.

Włocławska Kolekcja Miar i Wag jest najbogatszym zbiorem tego typu eksponatów w Europie. Można tu obejrzeć ponad 10 000 miar i wag - od towarowych, kupieckich, po domowe, aptekarskie i jubilerskie pochodzące z okresu od I do XV wieku. Zbiór zawiera także unikalne urządzenia, odważniki oraz XIX-wieczną kasę sklepową.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony