Sobota 16 grudnia 2017 r., Imieniny obchodzą Albina, Zdzisław
Najnowsze wiadomości: Mistrzostwa Włocławka w szachach w ramach Liceliady. JASEŁKA I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W SZKOLE PODST. W SZPETALU GÓRNYM BUDŻET NA 2018 ROK W POWIECIE LIPNOWSKIM JEDNOGŁOŚNIE UCHWALONY WIGILIA SENIORÓW W SZPETALU GÓRNYM Spotkanie wigilijne w ZS w Kowalu Opłatek dla dziennikarzy w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu LIGA SIATKARSKA Old-boy XII Mikołajkowe Zawody w Pływaniu - Bydgoszcz 2017 POSZUKIWACZE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Kujawsko-Pomorskie to królestwo choinki!
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ DKF "Ósemka" zaprasza dziś na "Życie Adeli"
Kultura

DKF "Ósemka" zaprasza dziś na "Życie Adeli"
24 kwietnia 2014 r. 08:14

DKF

„Życie Adeli: Rozdział 1 i 2” to film, na który dziś zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy „Ósemka”.

Projekcja filmu będzie miała miejsce we włocławskim Multikinie o godz. 19.00. Bilety na DKF będą do kupienia przed seansem. Będzie to okazja do zobaczenia francuskojęzycznego melodramatu o życiu 15-letniej Adeli, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes. Film jest połączeniem oryginalnego pomysłu reżysera Abdellatifa Kechichego z adaptacją komiksu Julie Maroh „Niebieski jest najcieplejszym kolorem”.

Filmowa Adela ma 15 lat. Jest chłopczycą, pochodzi ze zwyczajnej rodziny, pochłania też pasjami książki. Jest piękna, choć jeszcze o tym nie wie. Samir, kolega ze szkoły, nadaje się na pierwszego chłopaka, ale czegoś jej brakuje. Wszystko staje się kompletne dopiero wtedy, gdy w życiu Adeli pojawia się Emma - błękitnowłosa, nieco starsza artystka. Pewna siebie i swojej psychoseksualnej tożsamości kobieta otwiera przed Adelą drzwi do świata spełnienia, pożądania silniejszego niż potrzeba oddechu i miłości.

 

(mo)powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony