Wtorek 20 marca 2018 r., Imieniny obchodzą Aleksandra, Klaudia, Anatol
Najnowsze wiadomości: MZOZ zaprasza na terapię Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności we Włocławku Trwają Dni Otwarte ECDL Szkoły świętują setną rocznicę odzyskania niepodległości. Publikujemy galerie z wydarzeń Włocławskie Spotkania Skrzypcowe w Programie "Niepodległa" Ministerstwa Kultury W kwietniu we Włocławku odbędzie się ogólnopolska, branżowa konferencja W okresie świątecznym będzie kursowała linia P W sobotę i niedzielę zapraszamy na Włocławski Jarmark Wielkanocny Interpelacja Wojciecha Jaranowskiego do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Remont kanalizacji sanitarnej przy ul. Łęgskiej 45 we Włocławku
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ DKF "Ósemka" zaprasza dziś na "Życie Adeli"
Kultura

DKF "Ósemka" zaprasza dziś na "Życie Adeli"
24 kwietnia 2014 r. 08:14

DKF

„Życie Adeli: Rozdział 1 i 2” to film, na który dziś zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy „Ósemka”.

Projekcja filmu będzie miała miejsce we włocławskim Multikinie o godz. 19.00. Bilety na DKF będą do kupienia przed seansem. Będzie to okazja do zobaczenia francuskojęzycznego melodramatu o życiu 15-letniej Adeli, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes. Film jest połączeniem oryginalnego pomysłu reżysera Abdellatifa Kechichego z adaptacją komiksu Julie Maroh „Niebieski jest najcieplejszym kolorem”.

Filmowa Adela ma 15 lat. Jest chłopczycą, pochodzi ze zwyczajnej rodziny, pochłania też pasjami książki. Jest piękna, choć jeszcze o tym nie wie. Samir, kolega ze szkoły, nadaje się na pierwszego chłopaka, ale czegoś jej brakuje. Wszystko staje się kompletne dopiero wtedy, gdy w życiu Adeli pojawia się Emma - błękitnowłosa, nieco starsza artystka. Pewna siebie i swojej psychoseksualnej tożsamości kobieta otwiera przed Adelą drzwi do świata spełnienia, pożądania silniejszego niż potrzeba oddechu i miłości.

 

(mo)powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony