Wtorek 20 marca 2018 r., Imieniny obchodzą Aleksandra, Klaudia, Anatol
Najnowsze wiadomości: MZOZ zaprasza na terapię Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności we Włocławku Trwają Dni Otwarte ECDL Szkoły świętują setną rocznicę odzyskania niepodległości. Publikujemy galerie z wydarzeń Włocławskie Spotkania Skrzypcowe w Programie "Niepodległa" Ministerstwa Kultury W kwietniu we Włocławku odbędzie się ogólnopolska, branżowa konferencja W okresie świątecznym będzie kursowała linia P W sobotę i niedzielę zapraszamy na Włocławski Jarmark Wielkanocny Interpelacja Wojciecha Jaranowskiego do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Remont kanalizacji sanitarnej przy ul. Łęgskiej 45 we Włocławku
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ Czekają nagrody w konkursach gęsiowych
Wiadomości

Czekają nagrody w konkursach gęsiowych
11 listopada 2016 r. 06:16

Czekają nagrody w konkursach gęsiowych

 

Zapraszamy do udziału w konkursach gęsiowych: konkursie plastycznym dla dzieci oraz na relacje ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej dla rodzin. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, między innymi zestaw rowerów dla rodziny, sprzęt gospodarstwa domowego, gry, i przybory plastyczne.

 Temat tegorocznego konkursu plastycznego to ,,Farbką, kredką, ołówkiem…-kolorowa gęś”. Prace w konkursie plastycznym mogą być wykonane w dowolnej technice, a ich wielkość nie może przekraczać formatu A3. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.

Konkurs na relację jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, na którym będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny.

Od 12 listopada zapraszamy do nadsyłania relacji z przygotowań i biesiadowania w gronie rodzinnym. W relacji powinny znaleźć się zarówno zdjęcia i filmy oraz sprawozdania tekstowe z rodzinnego biesiadowania, jak i własne przepisy na potrawy z gęsiny.  Ważna informacja dla wszystkich potencjalnych uczestników: w tym roku po raz pierwszy w regulaminie konkursu na relację gęsiową wprowadziliśmy zapis, iż w zabawie mogą uczestniczyć jedynie osoby, które nie zostały nagrodzone lub wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu.

Relacje można przesłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu Marszałkowskiego (Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219) lub elektroniczną (na adres mailowy gesina@kujawsko-pomorskie.pl) lub dostarczyć osobiście. Prace plastyczne należy dostarczać wyłącznie pocztą tradycyjną na adres urzędu. Termin nadsyłania zgłoszeń w obu konkursach upływa 18 listopada. W przypadku przesyłania pracy pocztą, liczy się data wpływu przesyłki do Urzędu Marszałkowskiego. 

Ci z Państwa, którzy chcieliby, aby relacja z ich rodzinnego obiadu znalazła się w mediach, mogą zgłaszać się do Katarzyny Ocickiej (tel. 56/62-18-344, k.ocicka@kujawsko-pomorskie.pl). Chętne osoby skontaktujemy z redakcjami lokalnych i regionalnych mediów, które na swoich łamach pokażą, jak rodzinnie świętujemy w regionie Dzień Niepodległości.

Zapraszamy także do spróbowania swoich sił w konkursie literackim ,,Gęsim piórem na cześć gęsiny". Zadaniem jego uczestników jest napisanie humorystycznych, czterowierszowych utworów na cześć gęsiny. Wszystkie wiersze będą zamieszczane na stronie czasnagesine.pl. Do autorów najlepszych rymowanek trafią zestawy świątecznych produktów spożywczych. Szczegóły na temat konkursu zostaną ogłoszone w specjalnej gazecie-jednodniówce, dystrybuowanej między innymi podczas Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gęsiny w Przysieku (11-12 listopada).powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony