Poniedziałek 19 marca 2018 r., Imieniny obchodzą Józef, Bogdan, Marek
Najnowsze wiadomości: Akcja bezpłatnych przeglądów IX Wielkanocne Święto Żuru Kujawskiego Przedświąteczny kiermasz w muzeum Warsztaty „Z malowanej skrzyni - Malujemy jajka” Bieg: „Od Nas - dla Was” Mobilne PSZOKI w sobotę na ulicach Włocławek w akcji Global Greening Dziś dyżur pracownika Urzędu Skarbowego w Kawiarni Obywatelskiej Ogólnopolska konferencja: „Niepełnosprawni na rynku pracy – przeszkody, możliwości, marzenia” Dziś we Włocławku odbędzie się finał III Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ 14 Rajd Salamander
Sport

14 Rajd Salamander
10 października 2017 r. 04:15

14 Rajd Salamander

W niedzielę 22. października Włocławek stanie się rajdową stolicą regionu. Wszystko to za sprawą 14 Rajdu Salamander, zaliczanego do Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem, organizowanego przez Automobilklub Włocławski.

Każdego roku, na Rajd Salamander do Włocławka przyjeżdżają kierowcy nie tylko z regionu kujawsko-pomorskiego, ale również z innych, polskich miast ( m.in. z Olsztyna, Gdańska, Wyszkowa). Podczas tegorocznej edycji rozegrane zostaną cztery próby sportowe, rozlokowane na terenie całego miasta.

Start - tradycyjnie odbędzie się pod Halą Mistrzów, o godz. 10.00. Tam też będzie miał miejsce pierwszy odcinek zawodów. Następnie, zawodnicy przemieszczą się na teren Pałacu Bursztynowego. Kolejnym etapem będą drogi publiczne Włocławskiej Strefy Ekonomicznej obok zakładu WIKA SGF. Rywalizacja zakończy się przy ul. Inowrocławskiej, na drodze prowadzącej do przedsiębiorstwa Euro Transchem. Zawodnicy będą mieli do pokonania 3 takie pętle. Przekroczenie mety przez pierwszego zawodnika przewidziane jest na godzinę 15.00. Wręczenie pucharów i rozdanie nagród ok. godz. 17.30 w holu Hali Mistrzów.

Nagrodą główną, dla zwycięzcy tegorocznego rajdu jest ufundowany przez sponsora tytularnego - firmę SALAMANDER Window & Door Systems SA z Włocławka – voucher zakupowy o wartości 3500 zł – do zrealizowania w jednym z markowych sklepów motoryzacyjnych w Polsce.

Podczas Rajdu nie zabraknie atrakcji dla kibiców. Na parkingu pod Halą Mistrzów zostanie rozmieszczona Szkoła Jazdy AUTOM. Będą: symulator dachowania oraz symulator pasów bezpieczeństwa. Dla bardziej odważnych - jazda „Crazy Passatem” (z dwiema kierownicami). Dla najlepszych: nagrody.

 

Program imprezy:

godz. 10.00 – Start parking pod Halą Mistrzów

godz. 10.10; 11.50; 13.30 - Pałac Bursztynowy

godz. 10.35; 12.15; 13.50 – ul. Kawka, Włocławska Strefa Ekonomiczna

godz. 10.50; 12.30; 14.05 - ul. Inowrocławska, Euro Transchem

ok godz. 11.00 oraz 12.30 – slalom z nagrodami „Crazy Passatem”

godz. 10.00 – 14.00 -  Szkoła jazdy AUTOM Symulator dachowania oraz pasów bezpieczeństwa

godz. 15.00 – Meta parking pod Halą Mistrzów

godz. 17.30 – Rozdanie nagród

 

Impreza ma charakter amatorski. Oznacza to, że udział w niej może wziąć każdy kto posiada prawo jazdy kategorii B oraz sprawny technicznie samochód. Załogę jak w prawdziwym rajdzie stanowią kierowca i pilot. Rajdy typu KJS to wstęp do profesjonalnego ścigania się w zawodach wyższej rangi. Zawodnicy podczas nich zdobywają punkty, których odpowiednia ilość upoważnia do ubiegania się o licencję kierowcy rajdowego.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony