Piątek 24 listopada 2017 r., Imieniny obchodzą Flora, Jan, Roman
Najnowsze wiadomości: GRAMY DLA KRYSTIANA -KONCERT CHARYTATYWNY W LUBIENIU KUJ. Bp Wiesław Śmigiel nowym biskupem toruńskim Uwaga kierowcy! - Utrudnienia w ruchu II Chodecki Bieg Charytatywny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na kolejną „białą sobotę” w MZOZ Utrudnienia w ruchu w pozostałych częściach miasta Lekkoatletyka dla każdego RPO na nowoczesne szkolnictwo zawodowe Konkurs na plakat Niepodległej „Betlejem polskie” – wystawa w teatrze
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ „Moja piwnica - moja dzielnica”
Wiadomości

„Moja piwnica - moja dzielnica”
17 października 2017 r. 10:04

„Moja piwnica - moja dzielnica”

Dzieci reprezentujące świetlice „Zapiecek” i „Zorza” biorą udział w projekcie partnerskim pn. „Moja Piwnica - Moja Stolica”. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Centrum Kultury „Browar B” we współpracy z partnerami, w tym z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku.

 

Ideą przewodnią projektu jest kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych u dzieci i młodzieży poprzez poznawanie i upowszechnianie wiedzy historycznej i tradycji w formie zabawy.

Dzieci pod opieką instruktorów uczestniczą w warsztatach historycznych, wokalnych i tanecznych.

We wrześniu odbyły się warsztaty teatralne i taneczne, podczas których dzieci i młodzież zapoznały się z tańcami ludowymi, takimi jak: polka, krakowiak czy kujawiak. Ponadto uczestnicy wzięli udział w warsztatach historycznych oraz w spacerku historycznym po Włocławku, podczas którego zwiedzili Pomnik Obrońców Wisły z 1920 roku, zapoznali się ze śladami po amunicji na murach kościoła pw. Św. Jana oraz poznali wiele ciekawych aspektów historycznych dotyczących naszego miasta.

 

Na uczestników projektu czeka jeszcze wiele atrakcji. Przedsięwzięcie zakończy się w listopadzie br.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony