Wtorek 20 lutego 2018 r., Imieniny obchodzą Leon, Ludmiła, Eustachy
Najnowsze wiadomości: W Teatrze – Dzień Kobiet i… Mężczyzn! Święto przewodników Znamy Mistrzów Aeroklubu Włocławskiego kategorii Modeli Szybowców Halowych F1N 2018! Miłosne piosenki popłynęły ze sceny DDK „ŻAK”. Włocławska biblioteka ogłosiła X edycję konkursu poetyckiego im. Zdzisława Arentowicza „Poznaj swój region z przewodnikiem” – we Włocławku zwiedzimy muzealne zbiory Strażnicy miejscy się szkolą Ferie z Junakiem Powstaje Gminny Program Rewitalizacji Move on Włocławek – akcja Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej
Aktualnie jesteś: Strona główna\ Aktualności \ „Moja piwnica - moja dzielnica”
Wiadomości

„Moja piwnica - moja dzielnica”
17 października 2017 r. 10:04

„Moja piwnica - moja dzielnica”

Dzieci reprezentujące świetlice „Zapiecek” i „Zorza” biorą udział w projekcie partnerskim pn. „Moja Piwnica - Moja Stolica”. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Centrum Kultury „Browar B” we współpracy z partnerami, w tym z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku.

 

Ideą przewodnią projektu jest kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych u dzieci i młodzieży poprzez poznawanie i upowszechnianie wiedzy historycznej i tradycji w formie zabawy.

Dzieci pod opieką instruktorów uczestniczą w warsztatach historycznych, wokalnych i tanecznych.

We wrześniu odbyły się warsztaty teatralne i taneczne, podczas których dzieci i młodzież zapoznały się z tańcami ludowymi, takimi jak: polka, krakowiak czy kujawiak. Ponadto uczestnicy wzięli udział w warsztatach historycznych oraz w spacerku historycznym po Włocławku, podczas którego zwiedzili Pomnik Obrońców Wisły z 1920 roku, zapoznali się ze śladami po amunicji na murach kościoła pw. Św. Jana oraz poznali wiele ciekawych aspektów historycznych dotyczących naszego miasta.

 

Na uczestników projektu czeka jeszcze wiele atrakcji. Przedsięwzięcie zakończy się w listopadzie br.powrót

Tam gramy
Region

powiat włocławskipowiat aleksandrowskipowiat gostyniński

powiat lipnowskipowiat radziejowskipowiat toruński

Polecamy strony