ORSZAK TRZECH KRÓLI W SKĘPEM

Orszak Trzech Króli 2019 w Skępem.

 Barwny korowód przeszedł ulicami miasta, od Rynku na plac odpustowy przed Sanktuarium NMP Skępskiej ,gdzie stała ,,żywa szopka”.

 

Po raz trzeci  mnóstwo mieszkańców Skępego  przemaszerowało ulicami w dorocznym Orszaku Trzech Króli.

 Największe  uliczne jasełka rozpoczęły  się  w samo południe  w niedzielę  na Skępskim  Rynku.

Mieszkańców  powitał  Ojciec Gwardian o. Herman Kuchnik następnie  Burmistrz   Piotr Wojciechowski   zaprosił wszystkich do wspólnego przemarszu.

Z koronami na głowach  ulicami szedł  nieprzerwany barwny  potok mieszkańców . Uczestnicy dostali też śpiewniki, by każdy mógł włączyć się w kolędowanie.

Orszak poprowadzili jadący konno monarchowie: Kacper, Melchior i Baltazar.

Tu ogromne podziękowania dla właścicielki  Ośrodka  Rehabilitacji VIMED  Pani Jolanty Wiśniewskiej, za użyczenie koni , które na co dzień ,,pracują” z osobami niepełnosprawnymi.

 

Na trasie były przygotowane przez dzieci i młodzież   sceny, przy których zostały przedstawione inscenizacje związane z przyjściem na świat Chrystusa. Uczestnicy doszli  pod szopkę na plac  odpustowy przed Sanktuarium NMP Skępskiej , gdzie królowie złożyli pokłon nowo narodzonemu Chrystusowi.

 W szopce była stajenka z żywymi postaciami i zagródką ze zwierzętami.

Jak podkreślił  Burmistrz Skępego  podziękowania należą się  także księżom wszystkich parafii, dzieciom ,które brały udział w orszaku , wszystkim służbom  mundurowym oraz orkiestrze dętej.

Sprzyjała pogoda: jak na początek stycznia pochód odbył się przy pięknej, słonecznej lecz mroźnej pogodzie.

Na zakończenie  każdy został poczęstowany słodką niespodzianką.