Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Kolejne rowery oznakowane przez policjantów

Sezon rowerowy w pełni nic więc dziwnego, że mieszkańcy licznie zgłaszają się do komendy, aby oznakować swój jednoślad. Wczoraj policjanci nanieśli numery identyfikacyjne na 42 rowery. To nie jedyne znakowanie w tym miesiącu. Zapraszamy na kolejne!

Od wielu już lat włocławscy policjanci pomagają mieszkańcom zadbać o bezpieczeństwo ich jednośladów w ramach akcji znakowania rowerów. Wygrawerowany przez policjantów numer i przyklejona na ramie naklejka jest dla potencjalnego złodzieja sygnałem, że rower trafił do policyjnych rejestrów. Może to działać odstraszająco na rabusia i odwieść go od zamiaru kradzieży.

Wczoraj (07.05.19) do włocławskiej komendy zgłosiło się wielu właścicieli rowerów, którzy postanowili zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia poprzez jego oznakowanie. Dzięki wczorajszej akcji kolejne 42 rowery zostały przez policjantów oznakowane.

Przypominamy, że znakowanie rowerów odbywa się we włocławskiej komendzie w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 12 – 16. Jednak w maju mieszkańcy będą mieli taką możliwość kilkakrotnie. Na kolejne znakowanie w komendzie zapraszamy również w trzeci wtorek maja tj. 21 maja w godzinach 12 – 16.

Ponadto funkcjonariusze prewencji będą znakować jednoślady również podczas różnego rodzaju pikników dla mieszkańców. Najbliższe znakowanie już w ten piątek 10 maja w godz. 13.30 – 16.00 na Placu Grodzkim we Włocławku podczas eventu zorganizowanego przez włocławski Zespół Szkół Akademickich.

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, aby zabrali ze sobą dokument tożsamości i dokument potwierdzający własność roweru.