Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

W ZS3 ruszyła wypożyczalnia rowerów dla osób z niepełnosprawnością

Dziś, tj. 7 maja 2019 roku w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Nowomiejskiej 21 odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej w woj. kujawsko-pomorskim i 107 w Polsce wypożyczalni rowerów trójkołowych, z których będą mogli korzystać: dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością.

Wypożyczenie roweru będzie całkowicie bezpłatne. Dopasowane one są wielkością do wzrostu i będą dostępne w trzech rozmiarach: na kołach 24 cale (powyżej 155cm), 20 cali (do 150cm) i 16 cali (dla dzieci w wieku przedszkolnym).

Uruchomienie wypożyczalni w szkole będzie możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją „Eco Textil Od Was dla Was” oraz PCK – Oddział w Bydgoszczy, która przekazała 8 rowerów: 5 do wypożyczalni i 3 dla uczniów Zespołu Szkół nr 3.

Wypożyczalnia będzie czynna od 8.00 do 15.00 w dni robocze (5 dni w tygodniu). W celu rezerwacji roweru prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 54 4121041. Rower będzie można wypożyczyć minimum na jeden dzień i maximum dwa tygodnie.

Pełna informacja na ten temat: http://www.zs3wek.pl/