Wiadomości - strona główna

Terytorialsi pamiętają o swoich korzeniach! Paczka dla bohatera na święta Wielkanocne.

Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” tuż przed świętami Wielkanocnymi w dniach 15-19 kwietnia odwiedzili weteranów Armii Krajowej. 81 batalion lekkiej piechoty z Torunia już po raz kolejny złożył wizytę żołnierzom AK mieszkającym w Stałym Rejonie Odpowiedzialności.

 

W grudniu zeszłego roku na terenie 8K-PBOT zorganizowane zostało spotkanie opłatkowe z udziałem kombatantów, a dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w nim osobiście, przywieziono świąteczne paczki. Również w tym roku na spotkaniu wielkanocnym żołnierzy TSW z kombatantami można było doświadczyć troski
o budowanie tożsamości formacji, w której służą.


Do wielkanocnej akcji przyłączyły się także placówki szkolne. Uczniowie ze Szkół Podstawowych w Bydgoszczy i Toruniu przygotowali świąteczne kartki, które trafiły do naszych „Bohaterów” sprawiając im ogromną radość. 


Żołnierze WOT kultywują tradycje Armii Krajowej, wspólne spotkanie i rozmowy to niezapomniane chwile. Poznanie historii ludzi, którzy walczyli o nasz kraj jest pięknym doświadczeniem i osobistym przeżyciem dla każdego z nich.

Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują współcześnie misję Armii Krajowej. Te dwie formacje dzieli czas, ale łączy troska o dobro Ojczyzny. Dziedziczenie tradycji AK przez WOT wynika wprost z bliskości formy działania obydwu formacji, jak również potrzeby budowy etosu WOT na wartościach, z którymi identyfikują się żołnierze.