Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Włamania do piwnic to problem nas wszystkich

Jednego dnia odnotowaliśmy na terenie Włocławka kilka włamań do piwnic. Mimo że sprawcy musieli wywołać dużo hałasu swoim działaniem, to u nikogo z mieszkańców nie wzbudziło to żadnego podejrzenia.

We wszystkich zgłoszonych przypadkach policjanci wszczęli postępowania i ustalają sprawców.  Podczas takich kradzieży złodzieje kradną wszystko co stanowi jakąkolwiek wartość od rowerów i elektronarzędzi do słoików z przetworami.


Wczoraj (09.04.19) zostaliśmy powiadomieni o czterech włamaniach do pomieszczeń piwniczno-gospodarczych na terenie Włocławka. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pomieszczenia gospodarczego na klatce schodowej w jednej z kamienic w centrum Włocławka, gdzie sprawca po wyrwaniu skobla dokonał kradzieży narzędzi i przedłużaczy elektrycznych. Natomiast drugie powiadomienie otrzymaliśmy z bloku na osiedlu Zazamcze, gdzie włamano się do 3 piwnic, z których sprawcy dokonali kradzieży roweru, radia samochodowego i maszyny do szycia. We wszystkich tych przypadkach do włamania doszło poprzez uszkodzenie skobli zabezpieczających pomieszczenia. Na pewno taki sposób działania nie był cichy, a jednak nikt z mieszkańców nie usłyszał i nie powiadomił mundurowych. Włocławscy policjanci prowadzą teraz postępowanie w sprawie włamań.

 

Dlatego włocławska policja przypomina o kilku zasadach, których zastosowanie może uchronić nas przed włamaniem i utratą mienia:  

1.        Zawsze zamykajmy za sobą drzwi na klatkę schodową i nie pozostawiajmy ich otwartych nawet jeśli wychodzimy lub wchodzimy tylko na chwilę.

2.        Jeżeli blok posiada domofon, to pamiętajmy o nie wpuszczaniu przypadkowych osób, które chcą dostać się na klatkę.

3.        Kiedy usłyszymy jakieś niepokojące hałasy dochodzące z pomieszczeń piwnicznych nie tylko w nocy, ale również w dzień zainteresujmy się co jest tego powodem.

4.        Również widząc podejrzane osoby kręcące się na klatce schodowej lub w pobliżu piwnic zachowajmy czujność i zapamiętajmy szczegóły wyglądu tych osób.

5.        W każdym przypadku zauważenia podejrzanych osób lub hałasu dobiegającego z pomieszczeń piwnicznych zadzwońmy na policję pod numer alarmowy 112. To dzięki takim sygnałom od mieszkańców mundurowi będą mogli zatrzymać na gorącym uczynku sprawców włamań, a co za tym idzie odzyskać utracone mienie.