Kultura - strona główna Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Nastolatkowie spotkali się z seniorami… by zagrać w kręgle

We Włocławku nastolatkowie spotkali się z seniorami… by zagrać w kręgle

Siedemdziesięciu niepełnosprawnych w wieku od 19 do 82 lat dotkniętych  dysfunkcją wzroku weźmie udział w czterodniowym (10-13.01) Ogólnopolskim Turnieju w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących. W organizację wydarzenia, które odbędzie się po raz pierwszy we Włocławku, włączyła się spółka ANWIL.

Ogólnopolski Turniej w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących po raz pierwszy w historii rozgrywania zawodów odbędzie się we Włocławku, a jego organizatorem jest Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek”. Chęć udziału w zawodach zadeklarowało w sumie 70 osób, wśród których są zarówno nastolatkowie, jak i seniorzy. Uczestnicy przystąpią do zmagań w dwóch grupach – mężczyzn i kobiet – z podziałem na trzy kategorie sportowe wynikające ze stopnia dysfunkcji wzroku: B1 – niewidomi, B2 – mocno ograniczona ostrość wzroku i zawężone pole widzenia, B3 – ograniczona ostrość wzroku i zawężone pole widzenia w mniejszym stopniu.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwać będą czterej sędziowie oraz dwaj pracownicy obsługi technicznej. Zawodnicy niewidomi skorzystają natomiast ze wsparcia jednego z dwunastu obecnych przewodników. Najlepszych w każdej kategorii, którzy staną na podium turnieju, organizatorzy uhonorują pucharami oraz zestawami nagród rzeczowych ufundowanych przez ANWIL.

Bardzo zależy nam na włączaniu do aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych również na poziomie wykraczającym poza amatorskie uprawianie sportu. Stąd właśnie pomysł wsparcia Ogólnopolskiego Turnieju w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących. To nie jedyne, i z całą pewnością nie ostatnie w najbliższym czasie, wydarzenia sportowe dla osób niepełnosprawnych organizowane przy udziale ANWILU – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

W ubiegłym roku chemiczna spółka z grupy ORLEN będąca głównym sponsorem obecnych Mistrzów Polski – Anwilu Włocławek, została sponsorem głównym turnieju koszykarskiego dla dzieci niepełnosprawnych, organizowanego przez Klub Olimpiad Specjalnych „Kreciki”, złożony z uczniów oraz absolwentów Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku. Inicjatywy, których beneficjentami są osoby niepełnosprawne stanowią także znaczącą cześć działań realizowanych w ramach programów grantowych Fundacji ANWIL dla Włocławka.