Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Kierowcy rajdowi zagoszczą we Włocławku

Kierowcy rajdowi zagoszczą na ulicach miasta 21 października Włocławek stanie się rajdową stolicą regionu. Wszystko to za sprawą 15. Rajdu Włocławskiego, zaliczanego jako IV runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem, organizowanego przez Automobilklub Włocławski.

Każdego roku na Rajd Samochodowy do Włocławka przyjeżdżają kierowcy nie tylko z regionu kujawsko-pomorskiego, ale również z innych polskich miast (m.in. z Olsztyna, Gdańska, Wyszkowa, Łodzi). Podczas tegorocznej edycji rozegrane zostaną trzy próby sportowe o łącznej długości blisko 16 km, zaś cała trasa rajdu mierzyć będzie aż 110 km. Areną zmagań kierowców staną się odcinki zlokalizowane na terenie byłej jednostki wojskowej na tyłach Pałacu Bursztynowego, ulicy Inowrocławskiej biegnącej do przedsiębiorstwa Euro-Transchem oraz drogach Włocławskiej Strefy Ekonomicznej przy ul. Kawka i Zalesie.

Impreza ma charakter amatorski. Oznacza to, że udział w niej może wziąć każdy kto posiada prawo jazdy kategorii B oraz sprawny technicznie samochód. Załogę jak w prawdziwym rajdzie stanowią kierowca i pilot.

Start odbędzie się o godz. 10:00 na terenie przyległym do Pałacu Bursztynowego (wjazd bramą od ul. Wojskowej). Tam też będzie zlokalizowana baza rajdu oraz odbędzie się pierwszy odcinek zawodów. Kolejnym etapem będą drogi publiczne Włocławskiej Strefy Ekonomicznej obok zakładu WIKA SGF. Rywalizacja zakończy się przy ul. Inowrocławskiej, na drodze prowadzącej do przedsiębiorstwa Euro Transchem. Zawodnicy będą mieli do pokonania 3 takie pętle. Przekroczenie mety przez pierwszego zawodnika przewidziane jest na godzinę 15.00. Wręczenie pucharów i rozdanie nagród ok. godz. 17.30 odbędzie się w biurze rajdu w Pałacu Bursztynowym.

 

Zgłoszenie oraz regulamin można pobrać ze strony: http://www.automobilklub.q4.pl/?id=&news=209