Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

We Włocławku zapowiada się kinowy weekend… pod chmurką

20 lipca o godzinie 21:30 Włocławski Instytut Rozwoju zaprasza na drugi seans Kina Samochodowego “Stara Zajezdnia”. Projekcja odbędzie się na terenie Pchlego Targu przy Al. Kazimierza Wielkiego 12.

Widzowie obejrzą “Poranek Kojota” Olafa Lubaszenki. Wstęp jest bezpłatny. Wjazd i wejście na teren “Starej Zajezdni” możliwy będzie od około godziny 20:30. Wstęp pieszo lub w samochodach osobowych, organizatorzy proszą, by nie przyjeżdżać większymi autami.

Natomiast w dniach 20 i 21 lipca o godz. 21.00 na Przystani przy ul. Piwnej zacumuje „Kino Kraków Płynie”. Wieczorne pokazy kina plenerowego, w magicznej scenerii Wisły, poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, nagradzanym i wyróżnianym na licznych festiwalach.

We Włocławku będą wyświetlane: w sobotę film z 2008 roku w reżyserii Joela Hopkinsa – “Po prostu miłość” z Dustinem Hoffmanem w roli głównego bohatera – ojca panny młodej, który dzięki temu wcieleniu otrzymał nominację do złotego Globu w filmie komediowym lub musicalu. Jako drugi podczas sobotniego wieczoru zostanie wyemitowana “Mapa dźwięków Tokio” – dramat w reżyserii Isabel Coixet, za który otrzymała nominację do Złotej Palmy.

Nie zabraknie również polskiego akcentu – niedzielny pokaz filmów na Przystani rozpocznie się od “Pani z przedszkola” – w reżyserii Marcina Krzyształowicza, z doskonałymi Agatą Kuleszą i Karoliną Gruszką. Spotkanie z “pływającym kinem” w naszym mieście zakończy „Wesele w Sorrento” – romantyczna komedia nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych.

Polecamy.