Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Dziś rozpoczyna się IV Włocławski Piknik Historyczny. Impreza potrwa trzy dni

Przed nami wielkie wydarzenie związane z militariami i historią. IV Włocławski Piknik Historyczny jest kontynuacją dorocznych działań Stowarzyszenia PATROL Włocławek, a w tym roku spotkanie połączono z IV Włocławskim Przeglądem Artylerii Czarnoprochowej oraz aż trzema inscenizacjami batalistycznymi z wykorzystaniem m.in. broni palnej, pokazów pirotechnicznych, kawalerii konnej oraz rekonstruktorów. Zaplanowano liczne pokazy dynamiczne i statyczne, konkursy z nagrodami oraz spotkania z historią.

IV Włocławski Piknik Historyczny odbędzie się na terenie zielonym przy Hali Mistrzów (Grzywno).

Do Włocławka przyjadą grupy rekonstrukcji historycznej oraz miłośnicy militariów, w tym zabytkowych pojazdów wojskowych, dawnej techniki wojskowej oraz historii. Przy Hali Mistrzów (Grzywno) wydzielona zostanie specjalna strefa na potrzeby pokazów batalistycznych, ponadto stoiska tematyczne i dioramy przygotowane przez rekonstruktorów. Nie zabraknie również występów artystycznych, a wszystko w atmosferze patriotyzmu i powrotu do historii.

Impreza rozpocznie się dziś o godz. 16.00 pokazami i prezentacjami pojazdów, będą też stoiska tematyczne. O godz. 18.00 zaprezentuje się Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

Szczegółowy harmonogram poszczególnych dni IV Włocławskiego Pikniku Historycznego: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/6/9293/iv-wloclawski-piknik-historyczny