Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych w Kruszynie

W Aeroklubie Włocławskim rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych Na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2018.

Przez cały weekend, Włocławek ponownie będzie gościł grupę najlepszych modelarzy w Polsce, a nad lotniskiem Kruszyn zaroi się od modeli statków kosmicznych – w tym rakiet i rakietoplanów. Organizatorzy spodziewają się udziału około 45 uczestników, wśród których będą również członkowie Kadry Narodowej w Modelarstwie Kosmicznym.

Warto dodać, że Aeroklub Włocławski w swojej długoletniej historii już niejednokrotnie był gospodarzem zawodów lotniczych i modelarskich najwyższej rangi, jak Mistrzostwa Świata i Europy, a także zawodów rangi krajowej.

Mistrzostwa Polski w modelarstwie kosmicznym rozgrywane będą na podwłocławskim lotnisku po raz drugi. Zawody potrwają do niedzieli, 1 lipca.

Szczegółowe informacje: http://aeroklub.wloclawek.pl/2018/06/25/mistrzostwa-polski-modeli-kosmicznych-2018-juz-na-przelomie-czerwca-i-lipca/