Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Głosujemy na włocławskie projekty w programie Lechstarter!

Jeszcze przez 22 dni można codziennie oddawać głosy na dwa (a nawet trzy) regionalne projekty w programie grantowym Lechstarter.

Kino Samochodowe “Stara Zajezdnia”, nowy projekt Włocławskiego Instytutu Rozwoju, walczy o głosy, by móc zmienić w te wakacje nasze miasto. Już w czerwcu Włocławek może ugościć kino samochodowe, rodem z hollywoodzkich produkcji. Ciepły letni wieczór, zapach popcornu i setki samochodów – a w nich ludzie zapatrzeni na klasykę kina. To wszystko już wkrótce może stać się rzeczywistością.

Podkreślić należy, że uzyskanie finansowania z programu Lechstarter pozwala realizować “Starą Zajezdnię” jako kino bezpłatne, gdzie za udział w seansie nie trzeba będzie płacić za bilety.

Ponadto w programie Lechstarter biorą udział dwa inne lokalne projekty. Każdy z nich startuje w innej kategorii, więc nie stanowią dla siebie konkurencji. Oprócz Starej Zajezdni mieszkańcy naszego regionu mogą też codziennie głosować na rewitalizację Gwoździarni ze Stowarzyszenia Ładowarka (w kategorii “Akademia grantów”) oraz na projekt “Nie ma Lipy” ze Stowarzyszenia Zielona Lipa (w kategorii “Granty”).

Wszystkie głosy oddawać można na stronie lechstarter.urbanforms.org.

Każdy mieszkaniec Polski może codziennie oddać trzy głosy – po jednym w każdej z kategorii, a Włocławek i Lipno mogą dostać po 100 tysięcy złotych!