Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Statystyki wielkanocne Straży Miejskiej

Czas świąt i związany z tym czas przedświątecznych przygotowań, to zawsze okres wzmożonych działań Straży Miejskiej. Nie inaczej było również w czasie właśnie minionych Świąt Wielkanocnych.

Do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło niemal 100 interwencji w sprawie różnego rodzaju wykroczeń. Spośród nich wyróżnić należy 42 interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych i związanych z tym, wykroczeniami następczymi takimi, jak zakłócenia porządku publicznego, zanieczyszczenia miejsc dostępnych dla publiczności oraz wybryki nieobyczajne popełniane przez osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości.

24 interwencje związane były z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, przede wszystkim zatrzymania i postoju. Wpłynęło również między innymi 5 interwencji dotyczących wypalania odpadów, dwie z nich zostały potwierdzone i w związku z tym zostały zastosowane odpowiednie środki prawne.

Dyżurny Straży Miejskiej odnotował również zgłoszenia dotyczące rannych zwierząt, bezpańskich psów, psów wyprowadzanych bez zachowania właściwych środków ostrożności oraz spraw porządkowych.