Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Strażnicy Miejscy podsumowują Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie

23 marca w Toruniu odbył się finał VII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”, którego współorganizatorami były Straże Miejskie z terenu naszego województwa.

Olimpiada jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży, skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i ma ona pobudzić młodych ludzi do podejmowania samodzielnych działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych.

 

Do turnieju przystąpiło blisko 900 uczestników. Do ścisłego finału dotarło 14 osób, wśród nich Weronika Kwiatkowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Jakub Oleradzki i Aleksandra Lewandowska z Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza.

Finaliści zaprezentowali przed Komisją konkursową swoje prace z zakresu bezpieczeństwa.

Prezentując swój autorski program musieli się wykazać pomysłem na poprawę istniejącego stanu rzeczy i przekonać Komisję do swojej koncepcji.

 

Przedstawiciele włocławskich szkół zajęli odpowiednio 7, 8 i 10 miejsce i w ścisłym finale pokazali się z bardzo dobrej strony. W imieniu Prezydenta Włocławka nagrody wręczył Komendant Straży Miejskiej we Włocławku Bogdan Mielniczek.