Wiadomości - strona główna

Sukces warcabistów z Muzyczne

7 marca br. w Sali Szkoły Podstawowej nr 3 w Toruniu odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS I-IV W WARCABACH KLASYCZNYCH. W zawodach wzięło udział osiem reprezentacji. Turniej rozgrywano system „każdy z każdym” .

Drużyna UKS PRESTO reprezentująca Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną po rozegraniu wszystkich partii zdobyła 9 punktów meczowych, co pozwoliło zająć IV miejsce w województwie. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy, że był to debiut w „poważnych” zawodach młodych warcabistów z Muzycznej.

Sukces indywidualny odniosła Natalia Kapuścińska, która grając na pierwszej warcabnicy wygrała wszystkie swoje gry, zdobywając 7 punktów i została najlepszym zawodnikiem Turnieju. Oprócz Natalii w drużynie OSM grali: Magdalena Tomczak (3,5 pkt.), Maria Podlewska (2 pkt.) i Nikodem Kucharuk (5 pkt.).

Mistrzostwo zdobyła reprezentacja SP 3 z Torunia (12 pkt.), II miejsce SP 60 z Bydgoszczy (11 pkt.), a III SP 28 z Bydgoszczy (10 pkt.)

Już 14 marca kolejna edycja Mistrzostw, tym razem dla uczniów klas V-VII, na których drużyna OSM będzie broniła Mistrzowskiego tytułu zdobytego w zeszłym roku.