Wiadomości - strona główna

Rodzynki z pozarządówki po raz 11.

Do 20 marca kujawsko-pomorskie organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje inicjatywy społeczne do jedenastej edycji konkursu o nagrody marszałka województwa  „Rodzynki z pozarządówki”.

– Działające w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu nasze wspólne inicjatywy są bardziej skuteczne i efektywne. Ideą konkursu „Rodzynki z pozarządówki” jest wsparcie mniejszych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być inspiracją dla innych ngo-sów  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do rywalizacji o wyróżnienie i związaną z nim nagrodę finansową może stanąć każda organizacja prowadząca działalność pożytku publicznego, która ma swoją siedzibę (lub oddział) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i której roczny przychód nie przekracza 300 tysięcy złotych. W konkursie nie mogą uczestniczyć organizacje nagrodzone w ostatnich trzech edycjach. W puli nagród jest 30 tysięcy złotych. Szczegółowych informacji udziela Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (tel.: 571 293 076, 571 293 077 i 571 204 292, e-mail: ngo@kujawsko-pomorskie.pl).

W trakcie dziesięciu poprzednich edycji konkursu nagrodziliśmy w sumie 131 organizacji. Wśród ubiegłorocznych laureatów znalazły się między innymi: Fundacja “Pro Theatro” z Torunia, Ochotnicza Straż Pożarna w Krzyżówkach w powiecie lipnowskim, Towarzystwo Ochrony Krajobrazu Kulturowego „Sukcesja” z Lipinek w powiecie świeckim, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie w powiecie sępoleńskim i Fundacja Wszystkich Pokoleń z Bydgoszczy.