Wiadomości - strona główna

IV Walentynkowy Turniej Badmintona Mikstów

W dniu 16 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Smólniku odbył się IV Walentynkowy Turniej Badmintona Mikstów. Turniej ten rozpoczął cykl imprez sportowo – rekreacyjnych będących częścią obchodów 25-lecia UKS ” START ” Smólnik.

O puchary i medale walczyło dwadzieścia mikstów, które podczas turnieju rozegrały 40 spotkań. Było wiele emocji, zaciętych pojedynków, ale najwięcej było dobrej zabawy i wspólnie aktywnie spędzonego wolnego czasu.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: młodzież i dorośli.

W kategorii “Dorośli” pierwsze miejsce zajęła para Aleksandra Wojciechowska/Konrad Weber, która w meczu finałowym pokonała dotychczasowych trzykrotnych zwycięzców turnieju, Państwa Annę i Grzegorza Jankowskich. Trzecie miejsce zajęła para
Katarzyna Chojniak/ Krzysztof Kurzawski, która w walce o brązowy medal pokonała parę Państwa Anety i  Sławomira Michalskich.

W kategorii “Młodzież” pierwsze miejsce wywalczyli Zuzanna Stasiak i Kacper Stasiński, pokonując w spotkaniu finałowym parę Julia Mularska/Wiktor Jżmanowski. Zwycięsko z walki o brązowy medal wyszła para Gabriela Michalska/Dominik Nowacki, która pokonała Patrycję Zamerską i Kapra Rozowrę.


Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „ START „ Smólnik oraz Szkoła Podstawowa w Smólniku.

Wśród wszystkich startujących rozlosowano nagrody niespodzianki,

ufundowane przez firmę Victor-Polska w Warszawie, panią Martę Ciszczoń – Dylewską i “Babeczkarnię” Włocławek.

Już teraz zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w dniu 9 marca. Tym razem będzie to turniej deblowy pn. ” Babskie Granie “, a wziąć w nim udział będą mogły tylko panie.