Wiadomości - strona główna

Odblaskowi goście we włocławskiej komendzie

Włocławska komenda gościła miłych gości, którzy w drodze do komendy ubrani byli w kamizelki odblaskowe. Były nimi dzieci uczestniczące w zorganizowanych feriach przez Szkołę Podstawową nr 7 we Włocławku.

Spotkania i wizyty dzieciaków we włocławskiej komendzie policji wpisały się już w stały scenariusz prewencyjnej służby. Tak było również w czwartek (15.02.2018),kiedy  policjanci gościli dzieci spędzające ferie zimowe nie w domu, ale aktywnie w Szkole Podstawowej nr 7 we Włocławku. Ogromną frajdą okazała się możliwość obejrzenia radiowozu oraz pokaz umiejętności psa służbowego „DIEGO”. Najmłodsi obejrzeli także sprzęt jaki wykorzystują policjanci w codziennej służbie, a także mogły przekonać się dzięki „magicznej” tubie jaka jest różnica kiedy nosimy elementy odblaskowe od zmierzchu do świtu. Każdy uczestnik otrzymał mały prezent w postaci opaski odblaskowej.

Taka forma spotkań pozwala pokazać trochę od innej strony służbę policjantów, jak również przekazać kilka cennych rad dotyczących bezpieczeństwa. Zawsze odwiedzającym komendę dzieciom  towarzyszy uśmiech, ale jednocześnie ogromne zainteresowanie.