Wiadomości - strona główna

Na zdrowie! MZOZ podsumował miniony rok

W przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej można było skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie, pneumokokom oraz przeciwko wirusowi HPV. W Poradni Terapii Uzależnień przy ul. Kaliskiej realizowany był projekt z zakresu terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

W 2017 roku MZOZ powrócił do organizowania „białych sobót”. Spółka rozpoczęła tę akcję mając na celu poszerzenie oferty diagnostycznej dla pacjentów zaopcjowanych w przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. W minionym roku pacjenci mogli odbyć bezpłatne konsultacje u lekarzy specjalistów w zakresie geriatrii, reumatologii i neurochirurgii dziecięcej.

Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej we Włocławku systematycznie się modernizował. Internetowa rejestracja w przychodniach przy ul. Olszowej, Wienieckiej, Chłodnej, Żytniej i Kaliskiej okazała się strzałem w dziesiątkę, a pacjenci coraz częściej korzystają z tego udogodnienia.

Regularnie też MZOZ rozszerzał działanie sieci Wi-Fi, z bezpłatnego internetu pacjenci mogą korzystać w przychodniach przy ul. Kilińskiego i Kościelnej. Rok 2017 to także systematyczne doposażanie miejskich przychodni w różnego rodzaju sprzęt medyczny. Od wag lekarskich, aparatów do mierzenia ciśnienia, otoskopów po latarki laryngologiczne, skaler ultradźwiękowy i aparaty elektrokardiograficzne.

W 2017 roku przeprowadzono gruntowne remonty w przychodniach przy ul. Wienieckiej i Grodzkiej, gdzie nie tylko zostały wymalowane wszystkie pomieszczenia, ale także wymieniono meble.

W budynku przy ul. Olszowej zostały wyremontowane pomieszczenia w poradni dziecięcej tj. WC dla pacjentów, poczekalnia i korytarze, zaś w poradni przy ul. Kilińskiego gabinety lekarskie i korytarz na 2 piętrze budynku. W placówce przy ul. Żeromskiego, na prośbę pacjentów, został wykonany chodnik łączący parking z działem fizjoterapii.

MZOZ chwali się także inwestycją stanowiącą przedsięwzięcie roku. We wszystkich przychodniach została wymieniona komputerowa sieć lokalna, która będzie służyła do wprowadzenia w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej elektronicznej dokumentacji medycznej. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł kilkaset tysięcy złotych.