Fotogaleria

Badminton jest sportem dla każdego, o czym mogli przekonać niedowiarków uczestnicy VI Walentynkowego Turnieju Badmintona Gier Mieszanych, jaki 16 lutego odbył się w hali sportowej szkoły Podstawowej w Smólniku.

W tym roku w turnieju wzięła udział 18 par. Turniej rozgrywany był w nieco zmienionej formule niż w roku ubiegłym, tym razem o zwycięstwo walczono w dwóch grupach: młodzieży oraz młodzieży starszej. Zwycięzcy obu grup otrzymywali puchary ufundowane przez UKS „START” Smólnik.

Po czterech godzinach współzawodnictwa wyłoniono zwycięzców, którymi zostali Katarzyna Chojniak i Krzysztof Kurzawski reprezentujący Anwil Team/Stowarzyszenie Autostrada, która w meczu finałowym pokonała Karolinę Jankowską i Pawła Strucińskiego – Stowarzyszenie Autostrada. Trzecie miejsce zajęli Państwo Małgorzata i Sławomir Jabłońscy z Włocławka oraz Elżbieta i Jacek Goliszewscy reprezentujący UKS ” START ” Smólnik

W kategorii młodzieży zwyciężyła para Lidia Figiel i  Eryk Supiński – UKS ” START ” Smólnik, która w meczu finałowym zwyciężyła parę Anita Wąsowska, Michał Ledzion. Trzecie miejsce zajęła para Nikola Proszkiewicz, Bartłomiej Zasada i Gabriela Michalska, Dominik Nowacki.

Dla wszystkich uczestników turnieju organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wśród startujących zaś rozlosowane vouchery do Pizzerii. Szczęście uśmiechnęło się do Państwa Elżbiety i Macieja Ślubowskich oraz do Eryka Supińskiego.

Turniej doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orlen, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Gminy Włocławek.

Najbliższy turniej, na jaki zapraszamy to IV Kobiecy Turniej Badmintona „Babskie Granie”, który odbędzie się w dniu 8 marca 2019 oczywiście w Smólniku.